אסופות מאמרים  |  

—————————————————  מאת הנשיא  ——————————————————

חברים יקרים של האגודה הישראלית ללימודי יפן,

במהלך קיץ 2015 חוותה האגודה הישראלית ללימודי יפן (איל"י) חילוף משמרות של הנהגתה. ההנהגה, שנבחרה בכנס היסוד, סיימה בהצלחה רבה כהונה של שלוש שנים, ובהתאם לתקנון, העבירה את הלפיד להנהגה חדשה.
שפע תודות להנהגה היוצאת: לד"ר נסים אוטמזגין, יו"ר האגודה, לד"ר מיקי דליות בול, יו"ר הועדה האקדמית, לפרופסור בן עמי שילוני, נשיא הכבוד של האגודה, לחברי הוועדות, למזכירות ולסטודנטיות(ים) המתנדבות(ים) ולגורמים מחוץ לאגודה. רותם קובנר ונסים יזמו את ייסוד האגודה, כתבו את המצע והתקנון, ובסיועה של אירית אוורבוך כינסו את האספה הראשונה. ניסים המשיך בבניית הטפחות בחזון, במרץ, בהתלהבות, בחכמה, ביעילות ובנועם. מיקי הפגינה תכונות דומות בשיתוף פעולה הדוק עם נסים ונקיטת יוזמות בונות משלה. הועדות סייעו ברעיונות, בעצה ובתמיכה. בן עמי תרם רבות להרמת קרנה של האגודה החדשה במעמדו האקדמי הרם ובהפעלת קשריו הענפים בארץ ובעולם. המזכירות פעלה בחריצות וביעילות רבה. הסטודנטים(ות) המתנדבים(ות) סייעו בהתלהבות וביעילות בניהול הכנסים של האגודה ובעריכה ובעיצוב הגרפי של ביטאוני האגודה ופרסומיה.
בזכות כל אלו, ובזכות הסיוע הנדיב של שגרירות יפן בישראל  וקרן יפן, ושיתוף הפעולה של האוניברסיטאות, המארחות את הכנסים, הסדנאות ואירועים אחרים של האגודה קיימת בישראל קהיליה דינמית של "לומדי יפן" - באקדמיה ומחוצה לה. שיתוף הפעולה הבינאוניברסיטאי, כמו גם שפע הכנסים והסדנאות בהשתתפות חוקרים מישראל ומחו"ל; כתב העת בשפה האנגלית ברמה גבוהה בו מתפרסמים מאמרים של תלמידי מחקר בישראל ובחו"ל; ירחון המידע בעברית, המופץ לחברי האגודה ולציבור רחב של מתעניינים ביפן והרבעון באנגלית, בעל תפוצה בינלאומית רחבה; ואירועי התרבות, בחלקם בשיתוף עם האגודה לידידות ולשכת המסחר ישראל-יפן – כל אלו ואחרים הם ביטויי הדינמיות של הקהיליה.
שפע ברכות להנהגה החדשה: לפרופסור רותם קובנר, יו"ר האגודה, שתרם תרומה חשובה כבר בשלב ייסוד האגודה ועתה נרתם להנהיגה, לד"ר שלמית בז'רנו, יו"ר הוועדה האקדמית ולחברות וחברי הועדותעם כניסתי לנעליו הגדולות של בן עמי, אני שמח מאד להיווכח, שכמו במירוץ שליחים בתחרויות ספורט, החפיפה בין ההנהגה היוצאת לזו הנכנסת, העברת הלפיד מיד ליד, נעשתה "תוך כדי ריצה" – במרץ ובהתלהבות. סימן טוב לבאות.
במבט לעתיד, אשאף שההנהגה החדשה, בהשתתפות החברים והחברות ובסיוע הגורמים בארץ ומחוצה לה, תפעל במרץ ובדבקותלהמשיך במסלול שנסלל בשלוש השנים מאז ייסוד האגודה ותשתמש בו להמראות לגבהים וליעדים חדשים. בין היתר, אני רואה בעיני רוחי את הפעילויות הבאות כיעדים בעלי חשיבות: (1) קידום סדר יום אקדמי במוסדות להשכלה גבוהה שבמרכזו הגדלת מספר התקניםבמחלקות קיימות ללימודי יפן תוך צמצום מירבי של העסקת חוקרים מעולים בסטטוס זמני (עמיתים או מורים מן החוץ), (2) עידודמוסדות בהם עדיין לא קיימות מחלקות כאלה, לכלול מגמות ללימודי יפן, כצעד ראשון לקראת ייסוד מחלקה. (3) שיתוף פעיל יותר שלחוקרים/ות עצמאים במוסדות אקדמיים בישראל ללא מחלקות ללימודי אסיה. (4) חיזוק מעמדה של ישראל כמרכז עולמי תוסס למחקר והוראה בתחום לימודי יפן, בין היתר על ידי קשירת קשרים משמעותיים עם אגודות מקבילות מעבר לים ומתן דוגמה לקהילות חוקרים במדינות בהן עדיין לא נוסדה אגודה כשלנו. (5) עידוד וקידום הכנסת השפה היפנית ונושאי יפן לתכניות הלימודים במערכות החינוך העל יסודי, (6) קידום התודעה באשר לחשיבות הרוחנית, תרבותית והמעשית של לימודי יפן בקרב הציבור הרחב בישראל, בשיתוף פעולה עם גורמים מחוץ לאגודה.


דרך צלחה לכולנו – גאמבארימשו!
פרופ' אמריטוס אהוד הררי

 

 


 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


התחברות לחברים


IAJS       אוניברסיטת חיפה, הר הכרמל, חיפה   •    דוא"ל: iajsoffice@gmail.com    •    מפת האתר
     
לייבסיטי - בניית אתרים